September 2011, Napísali o nás: etrend.sk: Pri Senci vyrastú aj kancelárie

IPEC postaví pre DHL do jari pri skladoch budovu pre 60 ľudí

Logistická spoločnosť DHL pripravuje pri Senci výstavbu malej kancelárskej budovy. Administratívnu budovu s rozlohou 1 100 m² postaví v súčasnom areáli DHL v D1 Parku Bratislava pri diaľnici neďaleko Senca developerská firma IPEC Group.

Kancelárska budova ostane vo vlastníctve IPECu a DHL si ju bude prenajímať podobne ako logistické haly. Výstavba by si mala vyžiadať 1,4 milióna eur. Stavba novej budovy by sa mala začať v októbri a nájomník by ju mal prevziať v apríli 2012.

DHL je jeden z prvých obyvateľov D1 Parku a v lokalite doteraz rozvinul rozsiahle aktivity. Prenajíma si sklady od developerskej firmy Prologis. Ďalšie priestory si od spoločnosti prenajíma v Prologis Parku Galanta, rozsiahle aktivity má aj v logistickom parku v bratislavskej Rači, ktorý prevádzkuje HB Reavis.

DHL D1 Park Bratislava/Senec - IPEC Group

Rozsiahle logistické aktivity má aj v areáli automobilky Volkswagen Slovakia v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti spolu s VW otvárajú logistické tréningové centrum pre celý koncern, prvé na svete. Mali by sa v ňom školiť pracovníci z oblasti logistiky a distribúcie z celého koncernu VW.

Štvordňové tréningy pod dohľadom špecialistov koncernu by mali vychovávať obsluhu vysokozdvižných vozíkov, ťahačov a prípravárov materiálu. Špeciálny dôraz sa dáva na manipuláciu s krehkými a ľahko poškriabateľnými materiálmi. Centrum by malo slúžiť aj na výskum a vývoj nových logistických  technológií, či prípravu  postupov pri nových modeloch.

DHL Logistické centrá po oboch stranách diaľničného výjazdu z D1 pri Senci tvoria najväčšiu distribučnú a skladovaciu zónu na Slovensku. V posledných rokoch k skladom stále viac pribúdajú aj kancelárske kapacity, najmä vďaka vzniku sídiel väčších strojárskych firiem, ako napríklad Scania alebo Kuhn.

V najbližších mesiacoch by sa v lokalite mala rozbehnúť aj výstavba jedného z outletových nákupných centier, ktoré sa na Slovensku plánujú. V páse popri diaľnici by mali vyrásť ďalšie administratívne, predajné, kongresové a skladové kapacity.

Uvažuje sa aj s vybudovaním Čínskeho centra v Európe, ktoré vedenie provincie Anhui plánuje rozostavať koncom budúceho roka. V komplexe za zhruba sto miliónov eur s predajnými, kongresovými a administratívnymi priestormi, hotelmi, športovou halou, zdravotníckym, gastronomickým centrom či jazykovou školou by malo pracovať okolo tisíc ľudí.

externý link